Nazwy technik znakowania
Aby upominek w pełni spełniał funkcje reklamowe powinien zostać spersonalizowany. Idealnym rozwiązaniem jest trwały logotyp wykonany na gadżecie, który gwarantuje skuteczną reklamę! Zadrukujemy co tylko zechcesz!
Termotransfer to technika znakowania polegająca na termicznym wgrzaniu logotypu w dany materiał. Początkowo na specjalnym papierze transferowym przygotowywany jest logotyp, który następnie jest przenoszony na znakowaną powierzchnię przy użyciu prasy termicznej wytwarzającej wysoką temperaturę - około 150 °C. Niewątpliwą zaletą tej metody jest duża precyzja odwzorowania i trafność kolorów. Doskonała metoda do znakowania tekstyliów i parasoli.
Przy użyciu wiązki laserowej można oznakować wiele przedmiotów. Lasery YAG i CO2 umożliwiają wykonanie graweru na popularnych materiałach, takich jak metal, szkło i drewno. To jednak nie wszystko. Dowolny symbol lub napis może pojawić się także na skórze, laminatach grawerskich, gumie stemplarskiej, tworzywach sztucznych, a nawet na kartonie. Sterowanie komputerowe pozwala precyzyjnie usunąć tworzywo z grawerowanej powierzchni.
Dzięki specjalnemu urządzeniu z uchwytem obrotowym można grawerować na powierzchni okrągłego przedmiotu, po jego obwodzie. Gotowy grawer może być widoczny praktycznie z każdej strony. Grawerowanie na okrągło to metoda znakowania polecana przy znakowaniu przedmiotów o cylindrycznym kształcie jak na przykład kubki termiczne. Technika grawerowania laserowego połączona z możliwością grawerowania rotacyjnego, co pozwala nam oferować grawerowanie na obwodzie przedmiotów cylindrycznych.
Haft komputerowy
Haft to jeden z najstarszych sposobów zdobienia przedmiotów. Następca ręcznego haftu - haft komputerowy jest dziś powszechnie stosowany do znakowania upominków reklamowych. Haftujemy za pomocą nowoczesnych, sterowanych komputerowo urządzeń, co daje pełną powtarzalność wzorów. Możemy wykonywać haft w wielu kolorach. Cyfrowo kontrolowany proces, w którym komputer steruje igłą i nicią haftując powierzchnię. W procesie haftowania może być wykorzystane do 10 kolorów. Ta wyraźna i trwała forma znakowania może być użyta na wszystkich tekstyliach. do kalkulacji musi zostać dostarczone logo. Koszt jest zależny od ilości szwów. Haft to bardzo popularna technika dla takich produktów jak czapki, tekstylia czy torby reklamowe. Haft świetnie wygląda jako wykończenie całego produktu.
Sitodruk jest to technika, której historia sięga czasów starożytnych. W tamtym okresie była znana jako specjalny rodzaj tzw. malowania szablonowego. Kluczową rolę w tej metodzie odgrywa sito, gdzie część oczek zostaje zasklepiona, a pozostałe wolne otwory składają się na matrycę. W czasie drukowania rozprowadza się gęstą farbę na całej siatce przy użyciu rakla, jednak przesiąka ona jedynie poprzez wolne oczka i trafia na znakowany element reklamowy. Dzięki temu możliwe jest stworzenie efektownego nadruku. Główną zaletą sitodruku jest unikalny wynik, jaki można osiągnąć. Techniką tą mogą być drukowane różne materiały, ale najczęściej stosowany jest na tkaninach, ponieważ umożliwa nadruk na dużych rozmiarach.
Wskazana metoda jest stosunkowo nowa. Tampodruk wykonuje się, nakładając warstwy farby drukarskiej na znakowany artykuł reklamowy przy użyciu miękkiego i gładkiego stempla nazywanego tamponem. Poza farbą i tamponem potrzebna jest również specjalistyczna maszyna i matryca. Tampodruk to technika, w której gumowy tampon używany jest do drukowania logo na przedmiocie. Dzięki tej technice uzyskujesz ostrzejsze wykończenie oraz idealne dopasowanie kolorów (PMS).
Kalka ceramiczna
Znakowanie za pomocą kalki ceramicznej polega na nałożeniu specjalnego papieru, na którym znajdują się obrazy (np. logotypy, napisy) na powierzchnię ceramicznego przedmiotu (np. kubka). Następnie zostaje ona wypalona w temperaturze 800°C, dzięki czemu otrzymany produkt cechuje wysoka jakość wykonania oraz trwałość.
Przy tej metodzie wykorzystuje się duże ciśnienie i wysokie temperatury, dzięki czemu możliwe jest odbicie wybranego wzoru na produkcie. Tłoczenie wykonuje się przeważnie na materiałach skórzanych lub skóropodobnych, a także na tworzywach i tekturze. Można je również wykonać na sucho, wówczas odbija się jedynie samą matryce na materiale bądź czyni się to przy pomocy folii, zazwyczaj w kolorze złotych lub srebrnym.
Jest to bezdotykowa metoda znakowania, podczas której następuje bezpośrednie drukowanie obrazu z pamięci komputera od razu na powierzchnię produktu. Uzyskana jakość nie różni się specjalnie od profesjonalnych fotografii. Druk cyfrowy jest wykonany poprzez umieszczenie produktu pod czterokolorową drukarką cyfrową. W porównaniu do konwencjonalnej techniki jest bardziej przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem.
Inaczej naklejka żywiczna, czyli technologia znakowania, pozwala uzyskać efekt przypominający trójwymiarowy obraz. Polega ona na nałożeniu na wydruk cyfrowy w kolorze specjalnej warstwy żywicy poliuretanowej, której zadaniem jest dodanie głębi obrazu.
Sublimacja to proces, który polega na wtopieniu w odpowiednią powierzchnię farby, która łącząc się z klejem wtapia się głęboko struktury. Obecnie jest, to najlepsza metoda przenoszenia grafiki na różne elementy. Nadruk w tej technologii możliwy również jest na smyczach, bluzach i innego rodzaju tkaninach, a także ceramice. Ważne jest to, aby materiał w swym składzie posiadał odpowiednie substancje. Sam proces sublimacji jest przejściem wykonanej wcześniej grafiki na specjalnym papierze ze stanu stałego w gazowy, w ten sposób tworzy się nadruk. Sublimacja jest jedną z niewielu metod drukowania pełnokolorowych wzorów na twardych powierzchniach lub elementach pokrytych poliestrem. Liczba kolorów jest nieograniczona.
Etykieta cyfrowa
Etykieta cyfrowa jest używana do przedmiotów, na których nie można zastosować żadnej innej techniki. Dzięki tej metodzie drukowana jest kolorowa etykieta, a następnie naklejana jest na produkt.
Transfer odblaskowy
Transfer odblaskowy to rodzaj termotransferu w którym wzór (np. logo) jest drukowany na specjalnej folii odblaskowej, a następnie naprasowywany na materiał (np. na parasol, czapkę lub plecak). Efekt odbicia przenoszony jest na dowolny kolor podłoża.
Transfer cyfrowy DTF
W transferze cyfrowym obraz cyfrowy przenoszony jest na tkaninę za pomocą folii i prasy transferowej. DTF gwarantuje fotograficzną jakość wydruków w pełnej palecie barw z gradacją tonalną. Powstały w ten sposób nadruk jest delikatny i elastyczny.
Przejdź do strony głównej